Bardzo ciężko jest zabrać się do jakiejkolwiek formy tworzenia – można by powiedzieć przełamać „kanon” codzienności (szarego dnia) by począć z siebie coś słonecznego. Ludzie mają potrzebę zajmowania się literaturą, formowania myśli na piśmie tak w ogromnej mnogości.

Czasem zniechęcam się na samą myśl, iż zginę pośród tych słów, że wszystko co miało być powiedziane już się dokonało. Wydaje się mi, że większość słów nie wypływa z ludzi jako niepowtarzalnych jednostek, z potrzeby wyrażenia siebie, lecz z potrzeby bycia widzianym.

Nie ze mnie wynika treść (nie z mojego wnętrza), nie z głębokiej potrzeby, lecz z potrzeby esse est percipi („być znaczy być postrzeganym”) – jakże dzisiaj jest to aktualne. W zasadzie dzisiaj prawdziwe życie – to życie na forum publicznym (widzą mnie media) znaczy, że „zaistniałem”.

Nazywam się Kamil Gruba mam 39 lat. Urodziłem się w małym mieście Strzyżów (woj. podkarpackie) wychowałem w jeszcze mniejszej miejscowości Niebylec położonej nieopodal Rzeszowa.

Jestem racjonalistą. Uważam, że ludzie są z natury egoistami – altruizm nie istnieje. Życie jest straszne lecz nie oznacza to, że nie ma w nim miejsca na piękno.

Najbliższe mojemu sercu wytwory kultury rozrywkowej to seriale: Przystanek Alaska (Northern Exposure) oraz Sześć stóp pod ziemią (Six Feet Under) i Cudowne lata (The Wonder Years). Polską produkcją, która szczególnie zapadła mi w pamięci jest serial: Daleko od szosy.  

Jeżeli chodzi o muzykę to miłością mojego życia jest zespół Dave Matthews Band. W 2017 roku spełniło się marzenie mojego życia co widać na poniższym zdjęciu:)

With Dave Matthews in Prague

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26650458,sposob-na-imbecyla-jak-odzyskac-jezyk.html#weekend#S.W-K.C-B.5-L.1.maly

2 komentarze

  1. Kamilu a gdzie tu jest jakiś kontakt od Ciebie?

    maluch6.blip.pl

  2. Kamilu dzięki za podlinkowanie do mnie 🙂 pozdrawiam

Napisz komentarz

%d bloggers like this: