Pierwsza tura

Wyniki oczywiście nie zaskakują. To czego jesteśmy świadkami to postępujący proces chorobowy, który ostatecznie doprowadzi do niewydolności organizmu. Tak straszne procesy toczą również inne kraje łącznie z takimi, w których demokracja ma solidniejsze podstawy. Trump, Bolsonaro, Orbán itd.

Kolejny raz udowodniliśmy jak daleko od Europy jesteśmy. Dla 43 procent wyborców normalnymi zjawiskami są: homofobia, szowinizm, izolacjonizm, nacjonalizm w skrajnym wydaniu, ograniczenie praw kobiet, ograniczanie praw mniejszości, antysemityzm, ignorancja. Kościół w Polsce przyczynia się do pogarszania owej sytuacji.

Cofamy się do średniowiecza sprowadzając edukacje w naszych szkołach do ideologicznej indoktrynacji. Coraz silniejsza polaryzacja w Polsce widoczna zwłaszcza na linii Polska wschodnia i Polska zachodnia, Polska wielkich miast i małych miast i wsi. Działania fundamentalistów katolickich z organizacji jak Ordo Iuris tworzą zamknięte ciemne państwo.

Brak silnych elit intelektualnych gotowych oświecać społeczeństwo. Fatalna kondycja mediów publicznych. Powszechne przekonanie obywateli, że obecna polityka budżetowa nie będzie miała konsekwencji dla naszych dzieci. Ludzie tacy jak Bosak zyskują ogromne poparcie co jest jeszcze bardziej przygnębiające.Zupełnie przygnębiająca dewastacja systemu prawnego…

Możesz również polubić…

Napisz komentarz